37
41
Marcowe starty zapaśników MOSiR Grajewo
2014-04-03 09:01:59

Po zimowej przerwie grajewscy zapaśnicy zaliczyli kilka startów w imprezach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Pierwszym poważnym startem był udział kadetów w Pucharze Polski, który odbył się w Raciborzu w dniach 01-02.03 2014. Pierwsza ósemka z każdej kategorii wagowej uzyskała bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dla tej grupy wiekowej Olimpiada Młodzieży będzie najważniejszym tegorocznym startem. Najlepiej z naszych zawodników wypadł Krzysztof Olszewski, który w kategorii wagowej 100kg zajął 8 miejsce i tym samym zapewnił sobie bezpośredni awans do finałów OOM. Blisko awansu byli Krzysztof Kwiatkowski kategoria wagowa 50kg 10 miejsce oraz Przemysław Płochocki kategoria wagowa 42kg 11 miejsce. Oni będą musieli walczyć w eliminacjach, które odbędą się 16-18 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Juniorzy naszej sekcji pierwszy start zaliczyli w Pucharze Polski, który odbył się w dniach 07-08.03.2014 w Warszawie. W silnie obsadzonym turnieju z udziałem zawodników z Białorusi, Litwy i Norwegii Oskar Czyżewski w kategorii 84kg zajął 10 miejsce natomiast Alan Czyżewski w kategorii 60kg zajął 21 miejsce. Walki braci Czyżewskich stały na wysokim poziomie. Dodać należy, że są najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej juniora i mają jeszcze przed sobą start w tej grupie wiekowej przez najbliższe trzy lata.

W dniu 22.03.2014 odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w zapasach styl klasyczny. Liczna grupa zawodników naszego miasta zdobyła 35 medali (11- złotych, 8- srebrnych i 16 - brązowych). W grupie wiekowej młodzika zajęła I miejsce drużynowo.

Największy sukces początku roku odniosła zawodniczka sekcji zapaśniczej dziewcząt Julia Wojciechowska, która w dniach 21-23.03.2014 wzięła udział w Mistrzostwach Polski LZS. Julia w Siedlcach, w kategorii wagowej 49kg wywalczyła brązowy medal. Trener Konrad Paszkowski może być dumny z historycznego pierwszego medalu kobiet w imprezie rangi Mistrzostw Polski zawodniczki naszego klubu.
Ostatnim startem był udział w Międzynarodowym Turnieju Młodzików w dniach 28-29.03.2014 w Olsztynie. Najlepiej z sześcioosobowego składu wypadli Martyna Efir 44kg - II miejsce i Dawid Sarnacki 85kg – III miejsce.

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-3-227-252-87.compute-1.amazonaws.com